Питання освіти, практичної підготовки та працевлаштування моряків: сьогодення і перспективи

 

        Минулого тижня в  Одесі відбулося два заходи, що мають неабиякий вплив на перспективи освіти та практичної підготовки моряків.

       18 квітня в конференц-залі  готелю  «Брістоль»  пройшов  семінар компанії Anglo-Eastern Ukraine. Anglo-Eastern Group займається  управлінням та технічним обслуговуванням суден і яхт, наймом та навчанням екіпажів. У семінарі взяли участь офіцери компанії та  представники судновласників. Від Укртрансбезпеки в зазначеному заході взяв участь заступник Голови Петренко Дмитро Сергійович. З вітальною промовою до присутніх звернувся Огард Бьёрн, виконавчий директор Anglo-Eastern.  З презентацією також виступив Перший заступник Голови Профспілок працівників морського транспорту Украиїни Олег Григорюк.

       20 і 21 квітня на території Одеського морвокзалу вже традиційно відбувся V Міжнародний форум з освіти, практичної підготовки та працевлаштування моряків  під лозунгом “Партнерство заради прогресу”. На відкритті  заходу перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець наголосив на тому, що цей захід є важливою подією не лише для Одеси, а й для всієї України. Він підкреслив, що ця подія показує, що Україна є впливовою морською державою, а, отже, важливим гравцем на світовому ринку освітніх послуг у сфері мореплавства.

Перший заступник Міністра освіти і науки України наголосив, що даний форум допоможе суттєво підвищити якість освіти в морських освітніх закладах, дасть поштовх для її розвитку. Організаторами форуму виступили Національний університет “Одеська морська академія” та виставковий центр “Одеський дім”.

        У рамках форуму пройшли виставка, конференція та круглі столи з питань взаємодії роботодавців і моряків, професійної кар’єри, людського фактору, морської освіти, тренажерної підготовки тощо.

         У форумі взяли участь делегації понад 70 організацій і компаній з 20 країн світу – представники міжнародних морських організацій, асоціацій і адміністрацій: старший заступник директора департаменту з безпеки на морі Міжнародної морської організації (ІМО) – Хіроюкі Ямада, виконавчий директор Європейської агенції з безпеки мореплавства (EMSA) – Маркку Міллі (Португалія), голова Міжнародної ради морських роботодавців (IMEC) – Раджеш Тандон (Велика Британія),  голова фонду моряків Міжнародної федерації транспортників (ITF) – Кімберлі Карлшое (Велика Британія) та інші. Серед делегатів форуму – представники найпотужніших у світі судноплавних компаній і крюїнгових агенцій, відомі у морському співтоваристві виробники морських тренажерів.

        Форум проводився за підтримки Міністерства освіти і науки України та Міністерства інфраструктури України. Головним партнером форуму була одна з найбільших в світі компаній в області комплексного обслуговування суден – Anglo-Eastern Ship Management (Гонконг, Китай). А головними партнерами конференції і виставки виступають  -  компанії Kongsberg (Норвегія) і TRANSAS (транснаціональна компанія з головним офісом в Ірландії) – провідні світові постачальники високотехнологічного обладнання, тренажерів, програмного забезпечення, комплексних рішень і послуг у морській індустрії. У роботі форуму взяли участь перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець, начальник відділу університетської освіти Департаменту вищої освіти  Міністерства освіти і науки України Алла Рибалко, представники Міністерства інфраструктури України, заступник голови Державної служби України з безпеки на транспорті Дмитро Петренко, начальник відділу контролю на річковому транспорті  Управління контролю на водному транспорті Департаменту державного контролю Тетяна Фоломєєва, начальник Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків Павло Буланович, представники морських навчальних і тренажерних закладів України. В рамках конференції були обговорені такі основні теми:

- Глобальне судноплавство і ситуація на ринку морських трудових ресурсів;

- Права моряків і людський фактор в судноплавстві;

- Впровадження Конвенції про працю в морському судноплавстві MLC 2006;

- Втома на борту;

- Управління людськими ресурсами на борту судна і на березі;

- Морська освіта, практичне навчання та сертифікація моряків;

- Манільські поправки до Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти STCW;

- Підготовка та оцінка знань моряків з використанням тренажерів.

       Від імені Міністерства інфраструктури України з вітальною промовою виступив заступник Голови Укртрансбезпеки Дмитро Петренко. Він зазначив, що Україна завжди була морською державою, для якої пріоритетами були і є визнання соціальних і людських цінностей, відповідність Конституції України та принципам міжнародного права, забезпечення територіальної цілісності держави, її політичної та економічної незалежності, непорушності державних морських кордонів, здійснення миролюбної та рівноправної діяльності країн у регіонах Чорного та Азовського морів та інших регіонах світового океану, гарантування безпеки судноплавства та охорона навколишнього природного середовища. Він підкреслив важливість проведення заходів з підготовки і дипломування моряків та забезпечення їх подальшого працевлаштування.

 


Переглянути всі новини