Міністерство інфраструктури України презентувало єдиний транспортний портал

8149.jpg (1797×1198)

27 грудня 2019 року на спільному брифінгу Міністра інфраструктури України Владислава Криклія та Віце-прем’єр-міністра – Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова журналістам презентовано транспортний портал електронних послуг e-transport.gov.ua, покликаний стати єдиною точкою входу для всіх, хто працює на ринку перевезень, до адміністративних послуг, в тому числі і тих, які надає Укртрансбезпека. Портал створений з урахуванням нових стандартів надання державних послуг та дизайн-коду ДіЯ.

Щодо функціоналу Укртрансбезпеки, то окрім можливості отримувати, розширювати, звужувати та анулювати ліцензії онлайн, повідомляти про зміну даних (персонал, транспорт, матеріально-технічну базу), це ще і можливість онлайн резервування дозволів на здійснення міжнародних перевезень.

19 грудня 2019 року було видано перший дозвіл з використанням онлайн-бронювання. Процедура бронювання займає до 3 хвилин. Онлайн відбувається не тільки подача, а й сплата вартості дозволу. Відтепер – жодних черг, жодних зловживань з боку інспекторів. Більше того, це також і можливість відстеження перевізників, які порушують правила використання дозволів або ж намагаються їх підробити. Завдяки обміну даними з митницею реалізовано можливість відстежити життєвий цикл дозволу з моменту його бронювання або друку до перетину кордону та повернення.

З метою забезпечення громадського контролю та підвищення прозорості процесу видачі дозволів вже в семи пунктах видачі дозволів реалізовано відеотрансляцію в режимі онлайн. У планах на найближче майбутнє – розширення мережі задіяних у проекті ПВД.

Запрацював і Е-протокол інспектора Укртрансбезпеки. Це – ефективний облік та оперативне опрацювання протоколів  і, знову ж таки – персоніфікація відповідальності і можливість здійснювати реальний мотиваційний контроль за конкретними показниками роботи інспектора.

Завдяки новому ресурсу став можливим запуск пілотного проекту із запровадження електронної товарно-транспортної накладної, покликаної суттєво спростити процедуру перевезення негабаритних вантажів. Серед переваг – формування єдиної бази накладних; захист (за рахунок централізованого зберігання); зменшення витрат підприємців на здійснення документообігу; значне спрощення взаємодії між учасниками процесу, що суттєво підвищує його оперативність; централізована фіксація внесення змін до товарно-транспортних накладних; доступ до бази накладних контролюючих органів у режимі реального часу і збір та накопичення статистичних даних.

Перша Е-ТТН була проведена 19 грудня 2019 року в місті Дніпро. Згодом вантажний транспортний засіб зупинив інспектор Укртрансбезпеки і через онлайн кабінет перевірив дані з Е-ТТН.

Старт новому етапу взаємодії держави і бізнесу зроблено.


Переглянути всі новини