Центр онлайн-навчання інспекторів Укртрансбезпеки провів першу серію вебінарів та тестів для співробітників

На сьогоднішній день політика України в галузі автомобільного  транспорту направлена на створення ефективних умов розвитку та вдосконалення галузі вантажних і пасажирських транспортних послуг, справедливих умов для конкуренції, заохочення і гармонізації екологічних стандартів,  покликана забезпечити певну ступінь фіскальної і соціальної гарантії ефективного застосування законодавства, що діє в сфері автомобільного транспорту, та відсутність дискримінації під час його впровадження. Існуюче законодавство в галузі автомобільних перевезень встановлює загальні правила доступу до ринку, мінімальні стандарти для робочого часу, часу керування та періодів відпочинку водіїв, а також загальні правила відповідальності.

Підвищення ефективності й якості перевірки транспортних засобів  інспекторами Укртрансбезпеки вимагає високого рівня знань автомобільного законодавства, навичок та вмінь щодо здійснення заходів державного контролю.

Тісна співпраця з відповідними контролюючими органами на автомобільному транспорті країн Європи дає можливість здобути знання та впровадити в Укртрансбезпеці кращі європейські практики і методи здійснення придорожнього контролю, зокрема шляхом встановлення загальних стандартів, єдиного підходу до оцінки недоліків.

 

Саме належний та якісний контроль за дотриманням таких стандартів є запорукою підвищення безпеки комерційних перевезень автомобільним транспортом відповідно до технічних вимог ЄС, і, як результат, зменшення кількості ДТП та спричинених ними смертельних випадків.

Першочерговим завданням для Укртрансбезпеки є кваліфікаційна підготовка інспекторського складу: розробка навчальних програм та покращення матеріально-технічного забезпечення, підвищення їх професійного рівня.

Протягом місяця, у період з 17 квітня по 18 травня 2020 р., було проведено внутрішнє онлайн-навчання державних службовців та працівників Укртрансбезпеки щодо режиму роботи та відпочинку водіїв відповідно до Угоди ЄУТР по темам:

  • правове регулювання міжнародних перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом (Угода ЄУТР);
  • тахографічні системи. Аналогові тахографи;
  • тахографічні системи. Цифрові тахографи;
  • європейський досвід здійснення заходів контролю та програмне забезпечення для контролю за режимом праці та відпочинку водіїв;
  • огляд діючого законодавства ЄС та запланованих змін (пакет мобільності, система «ТАХОнет») у сфері міжнародних автомобільних перевезень. Впровадження Smart тахографів 4.0: принципи роботи та особливості експлуатації.

Після навчання було проведено тестування співробітників, середній бал перевірки засвоєних знань серед працівників Укртрансбезпеки – 10,75 з 12.


Переглянути всі новини