Сьогодні Михайло Ноняк дав коментар журналістам 24-го каналу. У зв’язку з початком навігації, журналістів цікавили порядок реєстрації маломірних суден, перелік документів, необхідних для здійснення реєстрації, термін розгляду поданих документів та вартість. Запитували журналісти, чи мають право пересуватись водами України судна без бортових реєстраційних номерів і назви та якою є відповідальність власників маломірних суден, які використовують для судноплавства судна, не внесені до Суднової книги України чи Державного суднового реєстру України, в чиїй компетенції здійснювати контроль за дотриманням вимог законодавства. |
А ще - чи вноситься до Суднової книги України чи Державного суднового реєстру інформація про судна, які заходять в територіальні води України під прапорами інших держав та якою є відповідальність власників таких суден, якщо вони порушили ті чи інші норми законодавства.
Та, як зазначили журналісти, чи не найбільше їхніх глядачів цікавить, чи буде відкрита інформація, внесена до Суднової книги України чи Державного суднового реєстру України. Позиція Михайла Ноняка в цьому питанні однозначна – створення електронного варіанту єдиного Державного суднового реєстру – вимога часу. Лише після завершення цієї роботи буде реально говорити про те, щоб зробити цей реєстр відкритим і загальнодоступним.
Більш детально відповіді на ті та інші запитання – в програмі «Наші гроші».