Безпека пасажирських перевезень – на особливому контролі Уряду України

 

   Втрати України на дорогах щороку в кілька разів перевищують ті, що маємо в зоні бойових дій. Це колосальна невмотивована втрата для суспільства. Тому сьогодні за ситуації, яка склалась з аварійністю на автошляхах, вже не маємо права на пів-міри.

   Сьогодні відбулась робоча нарада під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана за участю Віце-прем’єр-міністра України Володимира Кістіона, Міністра інфраструктури України Володимира Омеляна, першого заступника Міністра внутрішніх справ України Сергія Ярового, виконуючого обов’язки Голови Державної служби України з безпеки на транспорті В’ячеслава Дідківського, Першого заступника Голови Національної поліції України В’ячеслава Аброськіна, заступника Голови Національної поліції України

Олександра Фацевича, виконуючого обов’язки голови Державного агенства автомобільних доріг України Славоміра Новака та керівника Головного сервісного центру МВС Владислава Криклія з метою напрацювання чіткого плану оперативних, а головне дієвих заходів, спрямованих на забезпечення безпеки перевезень, у тому числі і на автошляхах України.

     Володимир Омелян та Сергій Яровий озвучили стратегічні ініціативи розроблені очолюваними ними міністерствами, які покликані сприяти зменшенню рівня аварійності. Зокрема, Міністерство інфраструктури України вважає доцільним запровадження вимоги до обов’язкового обладнання усіх автобусів, задіяних для перевезення пасажирів, тахографами та категоричну заборону здійснення перевезень пасажирів автомобілями, переобладнаними з вантажних.

   Сергій Яровий акцентував на необхідності посилення відповідальності за порушення вимог чинного законодавства усіма учасниками дорожнього руху та  запровадження фото і відеофіксації на автошляхах.

   В’ячеслав Дідківський проінформував присутніх про результати проведення заходів державного контролю від початку 2018 року, особливу увагу акцентувавши на результатах перших чотирьох днів посилених спільних відпрацювань по контролю за дотриманням вимог чинного законодавства перевізниками, які здійснюють пасажирські перевезення автотранспортом.  

   Володимир Гройсман резюмував, що забезпечення безпеки на дорогах має  два аспекти. По-перше, це ефективний оперативний контроль та адекватне покарання за порушенням правил, по-друге зміна у свідомості громадян.

   Тож проговоривши механізми правового урегулювання окремих моментів, які вкрай необхідні для покращення ситуації з аварійністю на автошляхах, Прем’єр-міністр України доручив присутнім посилити оперативний контроль за дотриманням вимог чинного законодавства усіма учасниками дорожнього руху та   суттєво активізувати пропагування толерантного і відповідального ставлення учасників дорожнього руху у відношенні один до одного.

   Досвід розвинених країн показує, що забезпечення безпеки перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом вимагає послідовної роботи з підготовки та виконання комплексних програм, створення систем управління безпекою перевезень.

   Укртрансбезпека отримала від Прем’єр-міністра України доручення максимально мобілізувати усі зусилля задля забезпечення належного оперативного контролю за перевізниками, які здійснюють пасажирські перевезення, не дозволивши при цьому «просісти» контролю за дотриманням перевізниками вантажів габаритно-вагових параметрів. Також доручено запровадити ротацію інспекторського складу між регіонами з метою мінімізації ризиків неправомірних дій.

   «Консолідувавши зусилля, ми зможемо напрацювати механізми щодо забезпечення гідних безпекових стандартів в Україні», - основний месидж наради.


Переглянути всі новини