У період з 19 серпня до 19 вересня 2016 року Укртрансбезпека спільно з Національною поліцією України реалізує План проведення спільних заходів з безпеки на транспорті. Сьогодні, 7 вересня 2016 року, в рамках відпрацювання спільних заходів Укртрансбезпеки та Національної поліції України у місті Києві, Голова Державної служби України з безпеки на транспорті Михайло Ноняк перед виїздом на рейдову перевірку провів інструктаж спільних груп.
Звертаючись до інспекторів Михайло Ноняк наголосив: «Наше головне завдання не покарати порушника, а допомогти йому не порушувати українське законодавство. Ми повинні роз’яснювати водіям їхні обов’язки і контролювати їх виконання. Бо від цього залежить здоров’я і безпека пасажирів. Це і наявність ліцензій та інших дозвільних документів, дотримання водіями правил перевезень пасажирів та вантажів, у тому числі і дотримання режиму робити та відпочинку, проходження медичних оглядів водіїв та технічних оглядів транспортних засобів, наявність відповідних договорів, дотримання норм допустимого навантаження тощо. Від того, як водії і перевізники будуть виконувати свої обов’язки залежить комфорт і безпека пасажирів». |
Інспектори Укртрансбезпеки та Нацполіції перевіряли перевізників на предмет дотримання вимог законодавства України, яке регламентує регулярні пасажирські перевезення. Після інспектування робити інспекторів Укртрансбезпеки, Михайло Ноняк підбив підсумки рейду та поспілкувався з журналістами: «Сьогодні ми спільно виїхали на рейдову перевірку пасажирських перевізників у місті Києві. Ви побачили роботу наших інспекторів, побачили які заходи вживаються до «нелегальних» чи «напівлегальних» перевізників. Це вкрай потрібна робота, бо на кону стоїть безпека, життя і здоров’я пасажирів. Водій, перевізник має відповідати за життя і здоров’я пасажира, а це можливо лише тоді, коли це офіційний перевізник, який має відповідну ліцензію, справний транспортний засіб, відправляється з автостанції, видає квитки, зрештою, сплачує податки до бюджету. Проблема в тому, що два роки діяв мораторій на перевірки, і частина недобросовісних перевізників вирішила – навіщо дотримуватися закону, сплачувати податки і таке інше, якщо нема контролю. Вони звикли до безвідповідальності і безкарності. Але з початку року розпочала роботу Укртрансбезпека, а з квітня місяця цього року ми вийшли на контроль. Є результати нашої роботи. Лише в рамках місячника безпеки на транспорті у місті Києві у період з 19 серпня по 1 вересня виявлено 811 порушень, складено 416 актів перевірки та складено 2 протоколи про адміністративні порушення».