Нові безпекові стандарти – нагальна вимога часу

 

  Співробітництво з ЄС, його органами та інституціями визначено пріоритетним напрямом у міжнародній діяльності Укртрансбезпеки. На сьогодні співпраця з ЄС – це не тільки робота над імплементацією директив і регламентів, а й організація, проведення заходів, які мають на меті навчання персоналу, як теоретичне, так і практичне, і є запорукою запровадження високих безпекових стандартів та забезпечення ефективної системи контролю за їх дотриманням.

   17 вересня в приміщенні Міністерства інфраструктури України розпочала роботу Експертна місія в рамках інструменту TAIEX з питань законодавства, необхідного для розслідування аварій та подій на наземному та водному транспорті, організована та профінансована Європейською Комісією в рамках Інструменту технічної допомоги та обміну інформацією у співробітництві з Державною службою України з безпеки на транспорті.

   Мета експертної місії полягає у наданні допомоги посадовим особам Державної служби України з безпеки на транспорті та обміні інформацією з експертами ЄС з питань законодавчої бази, необхідної для впровадження розслідування аварій та подій на наземному та водному транспорті.

   Урочисте відкриття місії відбулося під головуванням В’ячеслава Дідківського, виконуючого обов’язки Голови Державної служби України з безпеки на транспорті, Фабіо Крокколо, Генерального директора Директорату з розслідування аварій та подій на залізничному і морському транспорті Міністерства інфраструктури і транспорту Італії, та Робертаса Шеренаса,  Голови Правління дослідного інституту автомобільних доріг і транспорту Міністерства транспорту і комунікацій Литви.

  В’ячеслав Дідківський у вітальному слові, подякувавши європейським експертам ЄС за співпрацю, зазначив, що проведення технічних розслідувань потребує постійного вдосконалення та підвищення кваліфікації працівників, які залучені до проведення технічних розслідувань. Також потребує вдосконалення розробка та впровадження профілактичних заходів для забезпечення безпеки руху та запобігання ДТП у майбутньому.

   «Обмін інформацією з експертами ЄС з питань законодавчої бази, необхідної для впровадження технічного розслідування аварій та подій на наземному та водному транспорті, а також обмін досвідом у проведенні технічних розслідувань та розробці профілактичних заходів ми розцінюємо як можливість краще виконувати завдання, покладені на Укртрансбезпеку», - резюмував В’ячеслав Дідківський.

   Зі свого боку Фабіо Крокколо та Робертас Шеренас висловили сподівання, що напрацьований ними досвід буде корисним для розробки Укртрансбезпекою конструктивних ініціатив щодо вдосконалення законодавства, необхідного для розслідування аварій та подій на наземному та водному транспорті на рівні європейських безпекових стандартів.

   Місія працюватиме впродовж тижня. Порядком денним передбачено як теоретичне ознайомлення співробітників Укртрансбезпеки із законодавчою базою країн Євросоюзу, так і напрацювання кейсу рекомендацій для застосування у практичній площині.

   Довідково: Укртрансбезпека, відповідно до покладених на неї завдань, в тому числі проводить технічне розслідування дорожньо-транспортних пригод, катастроф, аварій, подій на автомобільному, міському електричному, залізничному транспорті, розробляє профілактичні заходи щодо запобігання їх виникненню і контролює проведення цих заходів.

   Впродовж 8 місяців 2018 року Укртрансбезпека організувала проведення 282 технічних розслідувань ДТП на автомобільному та міському електричному (трамвай, тролейбус) транспорті місцевого та регіонального рівня, та 9 технічних розслідувань ДТП на автомобільному та міському електричному державного рівня з тяжкими та дуже тяжкими наслідками. Також організовано проведення 35 технічних розслідувань транспортних подій на залізничному транспорті та 9 розслідувань аварійних подій на морському та річковому транспорті.


Переглянути всі новини