Суть запуску WIM-комлексів в тому, щоб прибрати людський фактор з габаритно-вагового контролю, - Єгор Прокопчук

 
Про це сказав Голова Державної служби України з безпеки на транспорті Єгор Прокопчук під час Третього Міжнародного Grain Storage Forum «ELEVATOR», що проходить в Києві у вівторок, 25 травня.
Голова Укртрансбезпеки розповів про нововведення у системі габаритно-вагового контролю, передбачені законопроєктами №3742 та №3743 та запуск WIM-комплексів.
«Сама суть системи автоматичного зважування за допомогою WIM-комплексів полягає в тому, щоб прибрати людський фактор. По-перше, комп’ютер не візьме хабаря. По-друге, оформлення порушення стає миттєвим», - зазначив Єгор Прокопчук.
Він розповів: зараз кожен інспектор Укртрансбезпеки витрачає приблизно 30 хвилин на якісне оформлення в ручному режимі всіх документів про порушення габаритно-вагових норм. Автоматичні комплекси WIM дозволять це робити миттєво: інформація про перевантаження надходитиме до Центру обробки даних Укртрансбезпеки, автоматично підтягуватимуться дані з баз інших відомств. Далі формуватиметься постанова, яку буде надіслано безпосередньо порушникові.
«Ще один надзвичайно важливий фактор – система працюватиме 24/7. Зараз порушники чекають, поки у наших інспекторів скінчиться робочий день, і потім проїжджають вночі. На під’їздах до наших пунктів зважування може зібратися черга з 50 вантажних автомобілів. Із запуском WIM-комплексів такого не буде. Вони працюватимуть цілодобово», - сказав Голова Укртрансбезпеки.
З ухваленням законопроєктів №3742 та №3743 на учасників ринку вантажних перевезень чекає суттєва зміна правил.
Йдеться про підвищення та паритетний розподіл відповідальності  між всіма учасниками перевезень за недотримання габаритно-вагових норм, введення автоматичної фіксації таких порушень, а також розширення повноважень інспекторів Укртрансбезпеки.
Довідково: Grain Storage Forum «ELEVATOR» - форум, присвячений розвитку АПК України, зокрема, ринку зберігання, переробки, кормовиробництва, трейдингу та логістики рослинницької продукції. У ньому беруть участь представники Уряду, Верховної Ради України та приватного сектору. Форум включає семінари та презентації, панельні дискусії за участю представників влади та бізнесу та експертного середовища.