Запуск єЧерги для автобусів, перегляд переліку маршрутів та реформа пасажирських перевезень: ключове із зустрічі з перевізниками

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури спільно із Державною службою з безпеки на транспорті провело зустріч з міжнародними пасажирськими перевізниками щодо подальшого запуску єЧерги для автобусів, верифікації переліку міжнародних автобусних маршрутів та подальших кроків щодо реформування галузі. 

Масштабування єЧерги для автобусів

Із 14 серпня в пункті пропуску «Устилуг – Зосин», де зараз у тестовому режимі працює єЧерга, розпочнеться реєстрація для перевізників, які здійснюють нерегулярні пасажирські перевезення.

Із 21 серпня єЧерга масштабується на пункти пропуску у Львівській області. Водії, які перетинатимуть ці пункти пропуску також повинні будуть зареєструватись в системі єЧерга. 

За результатами тестування послуги буде розроблене слотування для перетину кордону автобусами. 

«Ключова мета впровадження єЧерги для автобусів – врегулювання черг на кордоні та комфорт для наших пасажирів. З початком повномасштабної війни мільйони українців з літаків пересіли на автомобільний транспорт. Це вплинуло на завантаженість пунктів пропуску, пропускна здатність яких досі недостатня і спричиняє скупчення транспорту. Проте перевізники зі свого боку можуть впливати на чисельність черг, якісно спланувавши час перетину кордону та дотримуючись графіку руху», – зазначив заступник міністра Сергій Деркач.
 
Упорядкування переліку міжнародних автобусних маршрутів

140 міжнародних маршрутів до Польщі, які не виконуються, були закриті рішенням профільної Комісії у рамках перегляду маршрутів на предмет виконання. Такий же процес верифікації розпочався з маршрутами, що ведуть до інших країн. 

Наразі триває робота над Реєстром міжнародних маршрутів, де всі зможуть побачати актуальні маршрути, які виконуються. 

Реформа міжнародних пасажирських перевезень

Запровадження єЧерги для автобусів та перегляд міжнародних маршрутів – частина реформи міжнародних пасажирських перевезень. Наразі також триває робота над: 

- адаптацією нормативної бази, яка не оновлювалася з 2004 року, у першу чергу для мінімізації корупційних ризиків та цифровізації процесу відкриття маршрутів;

- створенням умов для оновлення автопарку. 

Для зворотнього зв’язку щодо реформування сфери міжнародних пасажирських перевезень просимо надати пропозиції, заповнивши відповідну форму за посиланням  https://griml.com/hy5Y4

Telegram https://t.me/ukrtransbezpeka
Сайт https://dsbt.gov.ua/uk
Чат-бот https://t.me/UkrTransBezpekaBot