Інформація про результати проведення ІІ-го етапу Тижня безпеки дорожнього руху - 2023

 

 

Державна служба України з безпеки на транспорті прийняла участь у проведенні ІІ-го етапу 7 Тижня безпеки дорожнього руху, який проходив в Україні з 13 по 19 листопада 2023 року та був присвячений питанням безпеки на дорогах в умовах воєнного стану (далі – Тиждень).

Євген Зборовський – Голова Укртрансбезпеки прийняв участь у засіданні Круглого столу з нагоди початку проведення 2-го етапу Тижня безпеки дорожньогоруху в Україні за участю представників профільних державних відомств та структур, фахівців транспортної галузі, громадськості.

У своїй промові Євген Сергійович зазначив, що безпека дорожнього руху не стала менш актуальною в умовах воєнного стану. Особливої важливості набувають заходи, що допоможуть врятувати життя цивільних, в тому числі, на територіях, де відбуваються бойові дії меншої інтенсивності. Адже, життя людини має дуже велику цінність, а безпека на дорозі – це і насамперед, безпека життя. Конституцією визначено, що людина, її життя і здоров'я і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Також в ході Круглого столу представники профільних відомств, фахівці транспортної галузі та представники громадськості обговорили законодавчі ініціативи з безпеки дорожнього руху; зміни та новації у сфері безпеки на транспорті, питання підвищення безпеки перевезень пасажирів та вантажів; стан доріг та інфраструктурних об’єктів, відновлення пошкоджених; статистику аварійності на дорогах та контроль за дотриманням ПДР; діяльність сервісних центрів МВС під час воєнного стану, та інші важливі аспекти безпеки.

Разом з тим 15 листопада відбувся Круглий стіл «Актуальні питання з безпеки на транспорті в умовах воєнного стану» для керівників автотранспортних підприємств, представників Департаментів транспортної інфраструктури облдержадміністрацій та територіальних громад.

Круглий стіл за участю представників профільних державних відомств та структур, фахівців транспортної галузі організовано КМФ ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ України та Міжнародним благодійним фондом «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» в рамках 2-го етапу всеукраїнського Тижня безпеки дорожнього руху.

Під час заходу фахівці розповіли про законодавчі зміни у сфері безпеки на транспорті та проблемні питання, які стосуються організації пасажирських та вантажних перевезень, особливості роботи перевізників в умовах воєнного стану; можливості підвищення кваліфікації працівників автопідприємств, навчання водіїв та отримання посвідчення водія; утримання автомобільних доріг в умовах воєнного стану; протимінну безпеку та правила безпечної поведінки та сучасні системи пожежогасіння на транспорті.

У рамках проведення Тижня апаратом Укртрансбезпеки та її територіальними управліннями забезпечено інформування власників транспортних засобів, автомобільних перевізників та підприємств, установ і організацій автомобільного транспорту, що здійснюють перевезення пасажирів та вантажів стосовно неухильного виконання вимог законодавства про автомобільний транспорт в частині безпеки перевезень, Правил дорожнього руху, тощо.

Організовано проведення заходів з питань безпеки дорожнього руху для учнів та студентів навчальних закладів.

Інформація про проведення Тижня працівниками апарату Укртрансбезпеки та її територіальних органів була висвітлена у друкованих та аудіовізуальних засобах масової інформації, інтернет-виданнях та ін.

Працівниками територіальних органів Укртрансбезпеки у тому числі в складі спільних мобільних груп за участю представників Управління патрульної поліції у Полтавській області та органів місцевого самоврядування, проведено заходи державного нагляду (контролю), зокрема за технічним станом транспортних засобів, відповідності зовнішнього і внутрішнього спорядження (екіпірування) транспортних засобів встановленим вимогам; обов’язковим проведенням передрейсових медичних оглядів водіїв та передрейсових технічних оглядів транспортних засобів; виконанням вимог щодо дотримання режиму праці та відпочинку водіями транспортних засобів; обов’язковим зберіганням автобусів у спеціально пристосованих для цього місцях; дотриманням вимог організації нерегулярних автобусних перевезень пасажирів у частині порушення регулярності руху одним автомобільним перевізником за одним маршрутом прямування частіше ніж два рази на тиждень; дотриманням автомобільними перевізниками-нерезидентами автотранспортного законодавства України, що здійнюють міжнародні перевезення пасажирів, у частині неперетинання кордону на міжнародних автобусних маршрутах загального користування; дотриманням визначеного маршруту та розкладу руху автобусів згідно з отриманим дозволом, відповідності транспортних засобів умовам перевезень та параметрам комфортності під час міжнародних пасажирських перевезень.

Здійснено контроль за дотриманням норм та стандартів під час перевезення зернових і технічних культур, зернозбиральної / бурякокопальної техніки автомобільним транспортом. Проведено у межах компетенції перевірки водіїв транспортних засобів, які здійснюють перевезення небезпечних вантажів, зокрема паливомастильних матеріалів.

З керівниками автопідприємств проведено наради на яких обговорювались питання щодо дотримання вимог автотранспортного законодавства під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, проведення навчання водіїв методам надання домедичної допомоги та ін.

В ході проведення перевірок на дорозі працівниками територіальних органів Укртрансбезпеки перевірено 3901 транспортних засобів, виявлено 968 фактів порушення транспортного законодавства.

Складено 806 актів перевірки дотримання суб'єктом підприємницької діяльності вимог законодавства про автомобільний транспорт; за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників  буде застосовано адміністративно-господарські штрафи на загальну суму 10 914 070 грн.

   

  

Також працівники апарату Укртрансбезпеки та її територіальних органів взяли участь у загальнонаціональній акції «Здай кров – врятуй життя».

 

 

Діяльність Укртрансбезпеки постійно направлена на покращення безпеки і якості послуг з перевезень пасажирів і вантажів, максимальної ефективності можна досягти завдяки спільним, системним, послідовним діям.