МІЖНАРОДНИЙ СОЮЗ АВТОМОБІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ (International Road Transport Union) (IRU) - міжнародна організація, яка об'єднує інтереси національних автотранспортних спілок і організацій, заснована в м. Женеві 23 травня 1948 року за ініціативою автодорожніх і автотранспортних асоціацій Бельгії, Данії, Франції, Великобританії, Норвегії, Нідерландів, Швеції і Швейцарії у Женеві. МСАТ є міжнародною неурядовою організацією, яка об'єднує національні асоціації та союзи міжнародних автомобільних перевізників
Головна мета МСАТ, як зазначено в його Статуті, - захист інтересів галузі вантажного та пасажирського автомобільного транспорту, організація та сприяння міжнародному співробітництву в галузі в інтересах гармонійного та сталого розвитку світової економіки в цілому. Штаб-квартира МСАТ розміщена в Женеві (Швейцарія). Є три Постійних Представництва - у Брюсселі, Москві та Стамбулі, які провадять і координують політику МСАТ відповідно в країнах Європейського Союзу, Співдружності незалежних держав та на Середньому Сході та східному регіоні. Згідно зі Статутом установлені дві категорії членства: дійсні (активні) члени та асоційовані.
Членами IRU є 180 національних союзів і асоціацій в області транспортних перевезень різними видами автотранспортних засобів: вантажівок, автобусів, таксі та ін. Девізом IRU є слоган: "Єдність дій в ім'я кращого майбутнього" (англ. "Working together for a better future") .
Головна місія IRU полягає в розвитку автомобільного транспорту, надаючи допомогу в підвищенні якості послуг, пропонованих за допомогою автотранспортних засобів.
У союзі є навчальний підрозділ - Академія IRU, в якій проходять підвищення кваліфікації працівники галузі у відповідних секторах автотранспорту. Цей міжнародний союз в якості своїх завдань розглядає також представлення інтересів автотранспортної галузі в стосунках з владою, громадськими організаціями, засобами масової інформації. IRU також сприяє гармонізації відносин між автотранспортом і іншими видами транспорту.
Однією з практичних завдань, що вирішуються IRU, є надання міжнародних гарантій в рамках Митної конвенції міжнародного дорожнього перевезення.
Органами МСАТ є:
а) Генеральна Асамблея МСАТ
б) Рада з питань пасажирського транспорту
в) Рада з питань вантажного транспорту
г) Президія – Президентська виконавча рада МСАТ
Допоміжними органами є:
- комісії, робочі групи МСАТ та оперативні (ad hock) групи, Генеральний Секретаріат МСАТ є адміністративним органом МСАТ.
Генеральна Асамблея - вищий орган МСАТ, що складається з усіх дійсних та асоційованих членів. До її компетенції входять визначення стратегічних питань Союзу, внесення змін і доповнень до Статуту, вибори Президії та прийняття нових членів, вироблення рішень з основоположних напрямків діяльності МСАТ. Згідно зі Статутом Генеральна Асамблея засідає не менше одного разу на рік. Кожні два роки проводяться Конгреси МСАТ.
До складу МСАТ входять дві Ради з питань транспорту:
- Рада з питань пасажирського транспорту, яка складається з дійсних членів, що виконують професійні перевезення пасажирів, включаючи таксі і оренду автомобілів з водієм;
- Ради з питань вантажного транспорту, яка складається з дійсних членів, що виконують професійні перевезення вантажів і перевезення вантажів за власний рахунок автомобільним транспортом.